Kontakty

Chráňte sa štýlovo II.

Hovorí sa, že existuje tisíc chorôb, ale len jedno zdravie. Naozaj máme len jedno zdravie a jeden život, preto s nimi musíme zaobchádzať rozumne. 17. novembra sme si pripomenuli Svetový deň Chronickej obštrukčnej choroby pľúc (CHOCHP). CHOCHP je civilizačné ochorenie, na ktoré zomierajú ročne na celom svete približne 3 milióny ľudí. Charakterizuje ho zhoršenie prúdenia vzduchu dýchacími cestami. Príčinou ochorenia je dlhodobá inhalácia cudzorodých častíc alebo plynov. Je dôležité sa teda chrániť!

Unikátna bezpečnostná polomaska bola navrhnutá a objavená vo Veľkej Británii tak, aby sedela kontúram Vašej tváre a zvyšovala pohodlie, znižovala únavu u nositeľa a poskytovala maximálne zorné pole. Proti pachová, nealergická polomaska vyrobená z lekársky kvalitných materiálov, s jednoduchou 4-bodovou ľahko nastaviteľnou gumičkou okolo hlavy, bez použitia latexu a silikónu s troma dostupnými filtrami: ELIPSE P3, ELIPSE P3 Nuisance Odour a ELIPSE A1P3.

Polomaska ELIPSE s filtrami P31

Respirátory Elipse P3 ponúkajú ochranu pred čiastočkami prachu, kovovými výparmi, hmlami, parami, baktériami a vírusmi. Sú ideálne na každodenné použitie, či už sa jedná o domácich majstrov alebo klasické priemyslové využitie. Takisto sú vhodné aj do náročnejšieho prostredia napríklad pre zámočníkov, zváračov či kamenárov.

 

Polomaska ELIPSE s filtrami P3 Nuisance Odour

2Elipse P3 Nuisance Odour sú respirátory určené na odstránenie zápachu a plynov nízkej úrovne, ktoré môžu byť veľmi nepríjemné ako aj zdraviu škodlivé. Typické využitie nájdu v potravinárskom a farmaceutickom priemysle, v rôznych laboratóriách a zdravotníckych zariadeniach ako napríklad v márniciach.

 

Polomaska ELIPSE s filtrami A1P3


Respirátory Elipse A1P3 kombinujú časticový a karbónový filter a sú určené na ochranu proti pevným a kvapalným čiastočkám ako napr. prach, výpary a organické plyny vrátane kyselín, čpavku a chlorid plynov.
3Typické využitia nájdu pri postreku stavebného dreva (konzervovanie a povrchové úpravy), pri používaní rozpúšťadiel, maľovaní, lakovaní, pri postrekoch poľnohospodárskych plodín, v zlievarniach, pri údržbe ciest (nanášanie asfaltu), v stavebníctve, murárstve, baníctve, potravinárskom a farmaceutickom priemysle.

 

Elipse sortiment uvádza radu P3 (99,95% efektivity na 0,3 mikrón) pre všeobecné použitie, ako aj A1P3 určenú do náročného prostredia. Všetky polomasky sú z protialergického materiálu s vloženými filtrami. Ventil znižuje dýchací odpor a zabraňuje tvorbe tepla vo vnútri respirátora. Efektivita nákladov je zabezpečená dodávaním vymeniteľných filtrov pre všetky druhy respirátorov.

Pokiaľ ste sa rozhodli urobiť niečo viac pre svoje zdravie ako aj zdravie Vašich zamestnancov, pýtajte sa, radi Vám odpovieme na Vaše otázky! Tešíme sa na Vás!