Kontakty

Altendorf - píla, ktorá dobyla svet

Tak to bol naozaj revolučný nápad! V roku 1906 Wilhelm Altendorf ako prvý na svete skonštruoval stolnú pílu, na ktorej sa obrobok posúval cez pílový kotúč po posuvnom stole. Posuvný stôl bol na svete. Nikdy by si nemyslel, že „Altendorf systém posuvného stola a kotúčovej píly“ položí základy globálnej spoločnosti. Wilhelm Altendorf vyrábal svoje prvé stroje v Berlíne. V roku 1919 presunul sídlo spoločnosti do Mindenu vo Vestfálsku. Dodnes je toto miesto domovom pre rodinný podnik Altendorf.

Kreativita, skúsenosti a vášnivé nadšenie inžinierov Altendorfu, malo za následok exkluzívny vývoj chránený medzinárodnými patentmi. Od roku 1993 stroje Altendorf pravidelne získavali ocenenia na medzinárodných súťažiach dizajnu a technológie. Altendorf sa špecializuje výhradne iba na ďalší vývoj jedného typu stroja. V dôsledku toho sú jeho stroje na špičkovej úrovni, čim dáva zákazníkovi istotu, že je to: „Skutočný Altendorf.“ Dnes je Altendorf najúspešnejším výrobcom stolných píl s posuvným stolom pre drevárov, plastárov a obrábačov kovov na svete.

K najpredávanejším formátovacím pílam na slovenskom trhu patrí v súčasnosti Altendorf WA 80 TE.

Vzhľadom na prijateľnú základnú cenu je WA 80 TE dôvodom na to, aby sa stala Vašou prvou formátovacou pílou alebo nástupcom! K formátovacej píle patrí neodmysliteľne aj servis. Náš tím školených servisných technikov priamo v Altendorfe dokáže zabezpečiť inštalácie strojov, servisné zásahy, dodávky náhradných dielov (garancia 20 rokov od ukončenia výroby modelu) do druhého dňa, čo vedie k budovaniu vzájomnej dôvery a spokojnosti zákazníka k značke Altendorf.

S pílou Altendorf WA 80 TE sa výška a uhol pílového kotúča nastavujú jednoduchým stlačením tlačidla. Digitálne zobrazenie uhla zostáva vo vašom zornom poli po celú dobu rezania.

wa80

Vybavenie WA 80 TE:

Automatizovaný zdvih/pokles a nastavenie sklonu hlavného pílového kotúča

Dĺžka posuvného stola 2000, 3000 alebo 3200 mm, iná veľkosť na vyžiadanie

Pozdĺžne pravítko s ručným ovládaním, šírka rezu 800, 1000 alebo 1300 mm

Priečne pravítko, priečne rezy do 3200 alebo 2500 mm

Výkon motora 5,5 kW (7.5 HP), s troma rýchlosťami 3/4/5000 rpm, manuálne nastaviteľné

Výška rezu max. 125 mm

 

Vy ju ešte nemáte? Tešíme sa na Vaše otázky návštevu!